miercuri, 15 iunie 2016

Cupa Zilele Oraşului Alba Iulia editia 2016

O nouă saptămână încărcată de premii pentru sportivii clubului Tenis Club Sun din Alba Iulia.

Jucătorii de la Tenis Club Sun au urcat din nou pe podiumul premianţilor la toate categoriile de vârstă prezente în competiţia „Cupa Zilele Oraşului Alba Iulia”.
La categoria 10 ani fete Ariciu Ioana a obţinut locul 1, Gligor Daria locul 2 şi Moldovan Briana locul 3.

La categoria 14 ani fete Moldovan Alexandra a obţinut locul 2 şi Alexia Negrescu locul 3. La aceaşi categorie de vârstă, la băieţi, Gligor Răzvan a ocupat locul 1.

La categoria 16 ani fete Tania Munteanu a câştigat locul 1 şi Florea Cristina locul 2.

La băieţi Romcea Claudiu a câştigat locul 2, iar Mermezan Mihai şi Florea Cristian au ocupat locul 3.

Indiferent de scorul de la sfârşitul unui meci, pe lângă partea de evaluare a performanţei, copiii au avut posibilitatea de a-şi pune în valoare ceea ce au învăţat, îmbunătăţindu-şi prin aceste întâlniri jocul.